Григорій СУРКІС: «ФФУ повинна зробити оцінку ризиків ігор у Маріуполі»

Віце-президент УЄФА акцентував увагу на «маріупольському питанні» у своєму виступі на конгресі ФФУ

ffu.org.ua
© ffu.org.ua
Віце-президент УЄФА Григорія Суркіса виступив на конгресі ФФУ і закликав зробити оцінку ризиків футбольних ігор у Маріуполі.
 
«Мова йде про так зване «маріупольське питання», котре з подачі ФФУ стало резонансним у вітчизняних ЗМІ. Чому я вирішив порушити цю тему сьогодні — перед головним футбольним активом України та повноважними представниками керівних міжнародних організацій?
 
Тому що поки ми бачили багато емоцій, багато інформаційних маніпуляцій, навіть дещицю інфантилізму з боку певних офіційних осіб. Але при цьому — занадто мало кваліфікованої експертизи.
 
У чому взагалі суть питання? Лише в одному — чи безпечно проводити матчі Прем’єр-ліги в чудовому українському місті Маріуполі, чи ризики — зокрема для певних клубів — занадто високі, щоб гарантувати належну організацію цих зустрічей?
 
Можна сформулювати питання більш конкретно. Чи ФФУ, УПЛ та клуб-господар, зважаючи на специфіку умов у місті Маріуполь, у змозі в повній мірі виконати всі відповідні вимоги Регламенту Прем’єр-ліги та Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу ФФУ?
 
Саме ці питання зараз ставлять клуби та інші члени української футбольної спільноти. Але чи отримують вони відповідь? Або хоча б мінімально аргументовані — підкреслюю, аргументовані, а не емоційні — пояснення від сторін, що несуть відповідальність за організацію безпеки та змагань в цілому? Ні і ще раз — ні!
 
Замість цього вони були втягнуті у дискусії про те, хто справжній патріот, а хто фальшивий; хто боїться терористів, а хто — ні; хто більше поважає і цінує українську армію та її подвиг, а хто менше...
 
Невже саме це потрібно нашому і так роз’єднаному, зануреному в фінансову та соціальну кризу футболу? Я твердо переконаний, що — не це. І не маю сумнівів, що і ви всі теж це прекрасно розумієте.
 
Повторюю: є регламент, є чіткі вимоги до організації футбольних матчів Прем’єр-ліги — не першої ліги, не турніру дублерів, не Кубку України — а конкретно вищого дивізіону чемпіонату України. І вони повинні бути безумовно виконані!
 
А ще має бути твереза, кваліфікована оцінка об’єктивних ризиків. Зумовлена не політичною чи ще якоюсь доцільністю, а розумінням того, наскільки важливим є питання безпеки, в тому числі для міжнародних організацій на кшталт УЄФА і ФІФА.
 
Дивіться: всі клуби в рамках єврокубків їздять грати в Росію, а от українські — ні. Ось це і є наслідок реальної оцінки ризиків з боку УЄФА.
 
Тепер протилежний приклад. Після терористичного акту в Дортмунді постало питання про відміну матчу «Борусії» та «Монако». І знаєте, УЄФА не звертався до «Борусії», мовляв, та ви не бійтесь, їдьте... А щоб вам спокійніше було, то до вас в автобус президент УЄФА Александр Чеферін сяде...
 
Ні, замість цього УЄФА максимально оперативно провів колосальну роботу з оцінки подальших ризиків та спроможності виконання всіх необхідних заходів безпеки на стадіоні. І лише пересвідчившись, що учасникам матчу нічого більше не загрожує, УЄФА дав дозвіл на проведення гри.
 
Та не треба далеко ходити за прикладами. У нас власних вистачає. Згадайте, скільки разів за останні роки міжнародні матчі в Україні були в зоні особливої уваги УЄФА саме в контексті безпеки? Ви ж добре пам’ятаєте, як УЄФА забороняв грати в Харкові, Дніпрі, Одесі. Чи як УЄФА переніс домашній матч київського «Динамо» проти «Валенсії» в 2014 році на нейтральне поле...
 
Логіка — проста. Де безпечно — там граємо. Де ризики занадто високі, де є серйозні неконтрольовані фактори — там не граємо.
 
Повірте, як колишній керівник Комітету УЄФА з питань стадіонів та безпеки змагань я знаю, про що кажу. Я головував на багатьох зустрічах, нарадах та інших заходах в цій сфері, в тому числі й на масштабних міжнародних конференціях. І всюди я чув єдину думку: безпека — це пріоритет номер один!
 
Хочу наголосити: мої слова — не є оцінкою того, чи можна грати в Маріуполі чи ні. А конкретніше — чи безпечно там грати клубам УПЛ. Мої слова — це чергова засторога: не можна замість вирішення такого відповідального питання влаштовувати навколо нього популістські піар-акції.
 
Особливо тепер, коли до України протягом наступного сезону буде прикута величезна увага з боку УЄФА та всієї світової футбольної спільноти завдяки проведенню в Києві фіналу Ліги чемпіонів.
 
І будь-які можливі промахи ФФУ, УПЛ та правоохоронців в організації безпеки матчів лише будуть збурювати зайві розмови про спроможність нашої країни прийняти головний матч європейського сезону, а також можуть відвадити частину вболівальників, що хотіли б приїхати на фінал до Києва, та болюче вдарити по іміджу всього українського футболу», — зазначив Суркіс.

Источник — Footclub

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Как Вы считаете, можно ли играть в Мариуполе?
  • 69.5% (180)
    1. Да, конечно! Команды Первой лиги же там играли.
  • 30.5% (79)
    2. Нет, это опасно. Рядом линия фронта.
В опросах могут участвовать только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь.
Комментарии
    jekavayp
    online
      jekavayp, 17.06.2017 18:12
    -2
    serge1234, 17.06.2017 18:02
    jekavayp, 17.06.2017 17:22
    Общеизвестный Факт № 33 - свинорусы не могут без разговоров о «расплате с помощью задницы » П.с. снова какой то набор слов напечатал Тебе личное Европа в Кащенко что то сказала?

    Не ну чем срусские с чеченами расплачиваются, то и проводят

    Та он про безвиз вспомнил и на тяге собственного пердака в сторону китайской границы улетел
    fff
    online
      fff, 17.06.2017 19:19
    -1
    Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты?
    fff
    online
      fff, 17.06.2017 20:12
    -3
    fff, 17.06.2017 19:19
    Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты?
    Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны
    halt12
      halt12, 18.06.2017 09:12
    0
    Жулик и вор. Приспособленец. Великолепно чувствовал себя при любой власти.

    Владелец команды - это уже вторично. Верить этому проходимцу - не уважать себя и собственное мнение.

    Ну и еще великолепно выковыривает сопли из носа, и виртуозно переносит их на пиджак однопартийца Шуфрича.
    halt12
      halt12, 18.06.2017 09:12
    -1
    Жулик и вор. Приспособленец. Великолепно чувствовал себя при любой власти.

    Владелец команды - это уже вторично. Верить этому проходимцу - не уважать себя и собственное мнение.

    Ну и еще великолепно выковыривает сопли из носа, и виртуозно переносит их на пиджак однопартийца Шуфрича.
    halt12
      halt12, 18.06.2017 09:21
    0
    Спорт.юа.
    В опросе "Как Вы считаете, можно ли играть в Мариуполе?", пожалуйста, сделайте графики пропорционально голосам. А то у вас 31% зрительно чуть-чуть не дотягивает до 68% (как бы вам этого не хотелось). А ведь 68.62/31.38=2,19

    Приведите графики в порядок!
    yuretc2000
      yuretc2000, 18.06.2017 09:23
    -1
    halt12, 18.06.2017 09:12
    Жулик и вор. Приспособленец. Великолепно чувствовал себя при любой власти. Владелец команды - это уже вторично. Верить этому проходимцу - не уважать себя и собственное мнение.Ну и еще великолепно выковыривает сопли из носа, и виртуозно переносит их на пиджак однопартийца Шуфрича.

    Почему же его так долго держат в УЕФА? Пустозвон ты хренов.
    yuretc2000
      yuretc2000, 18.06.2017 09:30
    0
    fff, 17.06.2017 20:12
    fff, 17.06.2017 19:19
    Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты?

    А тебе в голову не приходит, что при проведении матчей будет массовое скопление людей, идеальное место для проведения провокаций и террористических актов?
    Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны
    Ossa8860
      Ossa8860, 18.06.2017 09:59
    0
    fff, 17.06.2017 20:12
    fff, 17.06.2017 19:19
    Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты?

    Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны
    Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника.
    wildva
      wildva, 18.06.2017 10:40
    0
    не приедут технарь - 3-0 и звание главных ссыкунов в стране.
    fff
    online
      fff, 18.06.2017 13:05
    -1
    Ossa8860, 18.06.2017 09:59
    fff, 17.06.2017 20:12
    fff, 17.06.2017 19:19 Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты? Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны

    Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника.
    В мариуполе есть бомбоубежища для людей , какие проблемы не понимаю
    AlexDSan
    online
      AlexDSan, 19.06.2017 15:45
    -1
    fff, 17.06.2017 19:19
    Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты?
    В Авдеевке живут? А в Марьинке? А Станице Луганской? Тогда почему футболеры туда ехать боятся? Наверное потому, что там стреляют. Я не живу в Марике, насколько там спокойно я могу судить только по новостям. Но имея только такую инфу время от времени в очередной раз отмечаю, что то одну атаку сепаров и орков отбили, то другую, то их "засоленые котяры" десантом выкидываются, а их жарят не по-детски (за что огромная благодарность нашим воинам, которых ротердам+ элементарно не уважает - это так, к слову)... Я лично за то, чтобы мой любимый клуб (Динамо) ехал в Мариуполь, но, в тоже время, любой "флирт" со стороны орков перед матчем минимум за неделю тянул за собой КАК МИНИМУМ перенос на нейтральное поле, а если что-нибудь в день матча будет, то вы и вам подобные компенсируете лично всем, кто пострадает (если нужно, то и до конца жизни).
    AlexDSan
    online
      AlexDSan, 19.06.2017 15:48
    0
    fff, 18.06.2017 13:05
    Ossa8860, 18.06.2017 09:59
    fff, 17.06.2017 20:12 fff, 17.06.2017 19:19 Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты? Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника.

    В мариуполе есть бомбоубежища для людей , какие проблемы не понимаю
    В таком случае, когда Марик будет форму на сезон презентовать, то пусть не забудут про каски!
    AlexDSan
    online
      AlexDSan, 19.06.2017 15:55
    -1
    fff, 18.06.2017 13:05
    Ossa8860, 18.06.2017 09:59
    fff, 17.06.2017 20:12 fff, 17.06.2017 19:19 Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты? Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника.

    В Мариуполе есть бомбоубежища для людей , какие проблемы не понимаю
    И кстати, разница между жителями Мариуполя и приехавшими футболерами следующая:
    1. Первые дома, к сожалению уже адаптированы; вторые - залетные.
    2. Погиб мирный житель - сухая сводка в новостях, теракт на матче - резонанс.
    Как думаете, есть смысл по Марику пострелять вовремя приезда команд, которые занимают принципиальную антисепарскую позицию? Ну так, просто "сыграть на понижение акций клубов", как в Доркмунде (ну согласен, чуток помаштабнее будет)?
    korrdon
      korrdon, 19.06.2017 15:58
    +1
    AlexDSan, 19.06.2017 15:55
    fff, 18.06.2017 13:05
    Ossa8860, 18.06.2017 09:59 fff, 17.06.2017 20:12 fff, 17.06.2017 19:19 Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты? Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника. В Мариуполе есть бомбоубежища для людей , какие проблемы не понимаю

    И кстати, разница между жителями Мариуполя и приехавшими футболерами следующая:1. Первые дома, к сожалению уже адаптированы; вторые - залетные.2. Погиб мирный житель - сухая сводка в новостях, теракт на матче - резонанс.Как думаете, есть смысл по Марику пострелять вовремя приезда команд, которые занимают принципиальную антисепарскую позицию? Ну так, просто "сыграть на понижение акций клубов", как в Доркмунде (ну согласен, чуток помаштабнее будет)?

    Это просто дикий бред. В Мариуполе в том году играла Десна, Тернополь, Скала Стрый. И ничего не боялись. Динамо опять хочет за кулисами а не на поле что-то ухватить. Признайте это наконец
    AlexDSan
    online
      AlexDSan, 19.06.2017 16:30
    -1
    korrdon, 19.06.2017 15:58
    AlexDSan, 19.06.2017 15:55
    fff, 18.06.2017 13:05 Ossa8860, 18.06.2017 09:59 fff, 17.06.2017 20:12 fff, 17.06.2017 19:19 Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты? Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника. В Мариуполе есть бомбоубежища для людей , какие проблемы не понимаю И кстати, разница между жителями Мариуполя и приехавшими футболерами следующая:1. Первые дома, к сожалению уже адаптированы; вторые - залетные.2. Погиб мирный житель - сухая сводка в новостях, теракт на матче - резонанс.Как думаете, есть смысл по Марику пострелять вовремя приезда команд, которые занимают принципиальную антисепарскую позицию? Ну так, просто "сыграть на понижение акций клубов", как в Доркмунде (ну согласен, чуток помаштабнее будет)?

    Это просто дикий бред. В Мариуполе в том году играла Десна, Тернополь, Скала Стрый. И ничего не боялись. Динамо опять хочет за кулисами а не на поле что-то ухватить. Признайте это наконец
    Ще раз наголошую - я за те, аби Динамо і Карпати грали в Маріуполі - для мене самого це стало певною неочікуваною новиною. АЛЕ, я розумію, чому вони не сильно бажають туди їхати. На рахунок, що там грали інші команди (Десна, Стрий тощо), то перед півфінальним матчем КУ я теж використовував таку аргументацію, і те що Полтава отримала технарь, як на мене, чітко показало ціну такої аргументації. Тому мій особистий висновок: зробіть залізобетонний регламент, аби ним не підтералися клуби і ФФУ з УПЛ і призначайте технарі ВСІМ, хто соплі пускає, а не одні рижі особини підтераються, а іншим - зась.
    olexyn
      olexyn, 26.08.2017 17:14
    0
    korrdon, 19.06.2017 15:58
    AlexDSan, 19.06.2017 15:55
    fff, 18.06.2017 13:05 Ossa8860, 18.06.2017 09:59 fff, 17.06.2017 20:12 fff, 17.06.2017 19:19 Тем кто против играть в мариуполе, хочу задать вопрос, почему в мариуполе живут пол миллиона человек и не боятся этого, почему тогда должны боятся футболисты? Минусовать легко, а объяснить трудно, потому что футболисты ссыкуны Кто тебе сказал что не боятся? Любой "бах" вызывает там панику, даже китайская пиротехника. В Мариуполе есть бомбоубежища для людей , какие проблемы не понимаю И кстати, разница между жителями Мариуполя и приехавшими футболерами следующая:1. Первые дома, к сожалению уже адаптированы; вторые - залетные.2. Погиб мирный житель - сухая сводка в новостях, теракт на матче - резонанс.Как думаете, есть смысл по Марику пострелять вовремя приезда команд, которые занимают принципиальную антисепарскую позицию? Ну так, просто "сыграть на понижение акций клубов", как в Доркмунде (ну согласен, чуток помаштабнее будет)?

    Это просто дикий бред. В Мариуполе в том году играла Десна, Тернополь, Скала Стрый. И ничего не боялись. Динамо опять хочет за кулисами а не на поле что-то ухватить. Признайте это наконец
    скільки глядачів приходило на ці ігри?