Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Чемпионат Украины
| Обновлено 21 февраля 2017, 12:57
758
1

Першу книгу про історію українського футболу презентують у Франківську

«Копаний м’яч. Коротка iсторiя українського футболу в Галичинi 1909–1944» представлять 25 лютого

| Обновлено 21 февраля 2017, 12:57
758
1
Першу книгу про історію українського футболу презентують у Франківську
galka.if.ua
У суботу, 25 лютого, в «Urban Space 100» (Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 19) відбудеться презентація першої книги про історію українського футболу – «Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичинi 1909–1944».
 
Зустріч пройде за участі автора книги Дениса Мандзюка. Модерує – Тарас Зень. Початок о 17:00. Вхід – вільний.
 
«Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичинi 1909–1944» – це не просто документально зафіксована історія матчів, а й розповідь про популярних у міжвоєнні роки футболістів, а також  – тодішні футбольні інтриги.
 
Денис Мандзюк вперше спробував дослідити історію українського футболу на початку ХХ ст., коли наша спортивна термінологія тільки починала з’являтися, баскетбол називали «кошиківкою», «гаківкою» — хокей, а футбол став «копаним м’ячем»… Книга написана на основі газетних публікацій і архівних документів тих часів, пересипана колоритними цитатами очевидців і автентичними фотографіями, більшість з яких публікуються вперше. Приємним бонусом стане добірка фейлетонів, які є чи не найоригінальнішою ілюстрацією довоєнного футбольного життя в Україні.
 
«Українці тоді не мали власної держави, потрібно було боронити свою ідентичність, – розповідає Денис Мандзюк. –  Футбол став одним із найдієвіших засобів для цього. Аби довести зверхність над опонентами, не треба було вдаватися до дипломатичних інтриг чи силою демонструвати свою непокірність. Достатньо було знайти 11 спритних чоловіків, одягнути їх в однакові сорочки та випустити на поле. Воно ж, як відомо, рівне, а м’яч — круглий. Перемоги над польськими і єврейськими командами піднімали дух українців. Товариські зустрічі проти «закордонних» гостей з Ужгорода чи Чернівців ставали справжнім національним святом. Футболістів вважали героями або зрадниками — залежно від результату. Недарма ж спортивні турніри тоді називали «мистецтвами», а їхніх переможців — «мистцями».
 
Денис Мандзюк – журналіст, блогер, фотограф, стендап-комік. Народився у Луцьку. Закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка. Мешкає у Львові. Редактор відділу «Історія і мова» у журналі «Країна» та «Газеті по-українськи». Капітан команди КВН «Бомба» (Млинів). Восени 2014 року представив збірник своїх публікацій «Країна Галичина». Матеріали для книги «Копаний м’яч» готував понад шість років. У найближчих планах — дослідження вар’ятів і самогубців старого Львова, історичний роман, мандрівка територією колишньої Австро-Угорської імперії.

Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Фавориты? Стали известны коэффициенты на первый матч Украины на Евро-2024
Футбол | 28 марта 2024, 17:15 0
Фавориты? Стали известны коэффициенты на первый матч Украины на Евро-2024

17 июня подопечные Сергея Реброва проведут поединок против Румынии в 1-м туре группы Е

Экс-чемпион мира: Фьюри выставляет себя идиотом. Он знает, что попал в беду
Бокс | 29 марта 2024, 01:57 0
Экс-чемпион мира: Фьюри выставляет себя идиотом. Он знает, что попал в беду

Карл Фроч прокомментировал поведение Тайсона перед боем против Александра Усика

Комментарии 1
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
mikhailmdnepr
Чи можливо придбати цю книгу?
Якщо так, то як це зробити людинi, наприклад, з Днiпра?