Шахтар - Шальке: «Переможе алкоголь!»

Як фанати «Шальке» відриваються перед матчем із «Шахтарем» у Львові

sport.ua
© sport.ua
Німецька вихованість, стриманість і точність? Можливо, але не у матчевий день, не у футбольних фанатів, і тим більше не у супортерів «Шальке 04». Понад 1500 німців приїхали до Львова підтримати свою команду в 1/16 фіналу Ліги Європи – вже ввечері донецький «Шахтар» спробує вибороти у «Шальке» перевагу, щоб вийти у наступний раунд змагань.
 
Німецьких вболівальників не злякала ні можлива холодна дощова погода, ні незнайоме місто, ні навіть те, що десь на сході України триває війна. Німці приїхали до Львова розважитись і отримати якнайбільше задоволення від гри, від міста, від спільної поїздки. А те, що Львів виявився розвиненим туристичним містом із комічними для німецького гаманця цінами, - величезний і приємний бонус, з яким на кілька годин можна і забути про футбол.
 
Ще з обіду четверга паби і кнайпи у центрі Львова почали заповнювати галасливі німецькомовні чоловіки із біло-синьою символікою. У традиційно несезонний для туристів лютий фанати «Шальке» не мали проблем, аби знайти місце. Тому вболівальники німецьких «гірників» окупували львівські заклади цілими поверхами, перетворюючи місцеві паби на фан-клуби «Шальке».

 
20 грн за пиво – не гроші для німецьких гостів, тому офіціанти не втомлюються приносити нові і нові порції для футбольних компаній. А знаменитий театр пива «Правда», що розташований на площі Ринок, на день матчу перетворився на штаб-квартиру фанатів «Шальке». Німці засіли великими компаніями, а офіціанти жартують, що пісні фанатів з першого поверху підхоплюють аж на третьому і навпаки.



В одній із таких компаній – 26-річний Томас, який приїхав із Франконії, що на півночі Баварії. Хлопець обожнює «Шальке», а про найвідомішу у світі баварську команду навіть не хоче чути.
 
- Не люблю ні «Баварії», ні Гвардіоли, ні усіх їхніх зірок. Мені подобається «Шальке», бо у нас молода команда, яка прагне нових перемог. Тим більше у нас грає один із головних молодих талантів Німеччини – 20-річний Лерой Сане. Бачили, який гол він забив мадридському «Реалу»?», - коментує Томас.

 
Хлопець разом із компанією друзів приїхав автобусом із Франконії. Впевнений, що сьогодні «Шальке» здолає «Шахтар» щонайменше з рахунком 1:2.

 
Вже на вулицях Львова можна побачити багато галасливих компаній із символікою гельзенкірхенців. В одній із таких компаній знайомлюсь із дівчиною Ніною.
 
- Я вболіваю за «Шальке» впродовж останніх 7 років і за цей час намагалась не пропускати жодної домашньої та виїзної гри своєї команди. Дуже хочу, аби «Шальке» сьогодні переміг, але я щось не дуже впевнена у їхній грі. У нас хороша атакувальна лінія, однак маємо проблеми у захисті та центрі поля», - зазначила дівчина.
 
Її друзі не представляють жодні ультра-формування – прості вболівальники, які між собою дружать і їздять на матчі. Хлопці вже встигли скуштувати місцевого пива, тому не стримують емоцій.

 

- Ненавидимо дортмундську «Боруссію». Як бачимо – вбиваємо», - жартує один із вболівальників. Дортмунд дуже близько розташований до Гельзенкірхена, тому така велика неприязнь, пояснює Ніна.
 
- Перед поїздкою Львів бачили лише на фотографіях в Інтернеті, а в українському футболі знаємо три команди – «Шахтар», «Динамо» і «Металіст». Хто сьогодні переможе? Переможе алкоголь, - сміється один із вболівальників. – Недарма нас називають «шалькоголіками».
 
Біля фонтану на площі Ринок зібралися чоловіки майже пенсійного віку у символіці «Шальке». Однак цифри у паспорті не заважають їм про щось гаряче дискутувати.
 
- «Шальке» мусить виграти, бо це наша команда. А ще у нас працює хороший тренер Андре Брайтенрайтер, який вміє налагоджувати контакт із футболістами. Ми вже думаємо про квитки на фінал Ліги Європи у Базелі», - говорить один із них.
 
На зауваження, а чи не рано, чоловіки лише усміхаються. Натомість нагадування про те, що із 21-го матчу у поточному сезоні Бундесліги «Шальке» переміг тільки у 10-ти, робить їхні обличчя дещо серйознішими:
 
- Нічого страшного. Команда має право на помилку, а щоб наші футболісти краще виступали – приїхали ми. От побачите ввечері, хто такі фанати «Шальке».
 
Серед усіх опитаних німецьких вболівальників лише одиниці ставили на нічию. Решта – гаряче переконані у своїй перемозі. Німці багато згадують про молодого і перспективного Лероя Сане і про досвідченого голландця Яна-Клааса Хунтелара. Також багато авансів отримав голкіпер німецьких «гірників» Ральф Фарманн.

 
У ФК «Шальке 04» таке ж пролетарське походження, як у донецького «Шахтаря», і клуби мають однакові прізвиська – «гірники». Однак для багатьох німців це стає відкриттям.
 
- Я знаю, «Шахтар» - це успішна команда, у якої є багато грошей і багато дорогих гравців. Ще знаю, що цей клуб багато років виступає у Лізі чемпіонів. А от когось із гравців назвати не можу, бо за самими клубом майже не стежу», - зізнається 50-річний Ганс. 
 
Добродушні і дещо захмелілі німці не перестають хвалити Львів, який для них став цілковитою несподіванкою – майже усі приїхали сюди вперше. Фани «Шальке» у захваті від привітних людей, від місцевих пабів, а особливо від цін. Тому деякі з них не повернуться додому разом із командою і залишаться у Львові аж до вихідних.

Галина ЧОП

Автор — Владимир Кунгуров, Sport.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Интересные факты
Комментарии
    Tyigena
    Tyigena, 18.02.2016 20:31
    -2
    Комментарий свернут. Показать
    WladWest, 18.02.2016 20:28
    Ну не дебилизм играть матч в десять часов, когда в Европе уже половина команд в восемь часов начала игры.
    а ничего что это было всегда!и что так УЕФА решило!?
    Viktor Ivanov
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:37
    +3
    Комментарий свернут. Показать
    Tyigena, 18.02.2016 20:11
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:04
    Tyigena, 18.02.2016 19:36 Viktor Ivanov, 18.02.2016 19:33 в бандеровском Лемберге как дома? потому то Шахте будет очень трудно победить... надо было в Одессе играть, и жаль что нельзя в Запорожье, где фрицев одним бы дымом задавили а теперь прочитай !тело" что ты написало!то есть в ОДЕССЕ-это не Львов!?ну так ты поц! ты дух себя перечитывай! Запорожье точно не Львов! а у тебя Одесса это ЛЬвов? завязывай курить
    да не винторогий-ты не напрягайся лыгар! бо и Одесса и Львов и Запорожье-это одно целое!-но тебе недоношеному это не понять!-не твоё это!-а насчет курить,ты подвязывай нюхать!))
    ты точно в школе двоечник! я где то указал что это не одна страна? НО менталитет у жителей этих городов разный...ты обдумай (если есть чем) результаты так долго срываемых выборов в Мариуполе, считай на передовой!!! почему там в чистую победил ОппоБлок??? почему ОН и в Запорожье победил? там что тупее тебя живут сотни тысяч? так что не разводи тут срач тролячий, мы хоть и в одной стране, но все разные...........
    Tyigena
    Tyigena, 18.02.2016 20:42
    -3
    Комментарий свернут. Показать
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:37
    Tyigena, 18.02.2016 20:11
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:04 Tyigena, 18.02.2016 19:36 Viktor Ivanov, 18.02.2016 19:33 в бандеровском Лемберге как дома? потому то Шахте будет очень трудно победить... надо было в Одессе играть, и жаль что нельзя в Запорожье, где фрицев одним бы дымом задавили а теперь прочитай !тело" что ты написало!то есть в ОДЕССЕ-это не Львов!?ну так ты поц! ты дух себя перечитывай! Запорожье точно не Львов! а у тебя Одесса это ЛЬвов? завязывай курить да не винторогий-ты не напрягайся лыгар! бо и Одесса и Львов и Запорожье-это одно целое!-но тебе недоношеному это не понять!-не твоё это!-а насчет курить,ты подвязывай нюхать!))
    ты точно в школе двоечник! я где то указал что это не одна страна? НО менталитет у жителей этих городов разный...ты обдумай (если есть чем) результаты так долго срываемых выборов в Мариуполе, считай на передовой!!! почему там в чистую победил ОппоБлок??? почему ОН и в Запорожье победил? там что тупее тебя живут сотни тысяч? так что не разводи тут срач тролячий, мы хоть и в одной стране, но все разные...........
    а что есть "менталитет" -а ну проблей животное!
    -давай дуйся !
    Oksana Mi
    Oksana Mi, 18.02.2016 20:51
    -3
    крим тепер лапу сосе за УКРАЇНСЬКИМИ цінами як і весь мордор з лугандой
    Hartmann22
    Hartmann22, 18.02.2016 20:53
    -1
    Баранбёр,где твоя Уфа? и ты каким боком к Одессе и Львову?от бурят тупой
    Dneprovs
    Dneprovs, 18.02.2016 21:00
    -5
    Tyigena, 18.02.2016 20:42
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:37
    Tyigena, 18.02.2016 20:11 Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:04 Tyigena, 18.02.2016 19:36 Viktor Ivanov, 18.02.2016 19:33 в бандеровском Лемберге как дома? потому то Шахте будет очень трудно победить... надо было в Одессе играть, и жаль что нельзя в Запорожье, где фрицев одним бы дымом задавили а теперь прочитай !тело" что ты написало!то есть в ОДЕССЕ-это не Львов!?ну так ты поц! ты дух себя перечитывай! Запорожье точно не Львов! а у тебя Одесса это ЛЬвов? завязывай курить да не винторогий-ты не напрягайся лыгар! бо и Одесса и Львов и Запорожье-это одно целое!-но тебе недоношеному это не понять!-не твоё это!-а насчет курить,ты подвязывай нюхать!)) ты точно в школе двоечник! я где то указал что это не одна страна? НО менталитет у жителей этих городов разный...ты обдумай (если есть чем) результаты так долго срываемых выборов в Мариуполе, считай на передовой!!! почему там в чистую победил ОппоБлок??? почему ОН и в Запорожье победил? там что тупее тебя живут сотни тысяч? так что не разводи тут срач тролячий, мы хоть и в одной стране, но все разные...........
    а что есть "менталитет" -а ну проблей животное!-давай дуйся !
    Менталитет, это когда одни кошкодава считают хероем, а другие преступником.
    Oksana Mi, 18.02.2016 20:51
    крим тепер лапу сосе за УКРАЇНСЬКИМИ цінами як і весь мордор з лугандой
    Ага, верное утверждение, если кастрюлю с головы не снимать. Весь мыр успехам Украины завидует, в Голландии по этому поводу даже туалетную бумагу бесплатно раздают с текстом о великих перемогах.
    Tyigena
    Tyigena, 18.02.2016 21:01
    -1
    Комментарий свернут. Показать
    МОСКВА, 18 фев - Р-Спорт. Московский футбольный клуб "Локомотив" оштрафовал полузащитника Дмитрия Тарасова на 300 тысяч евро за появление в матче Лиги Европы в футболке с изображением президента РФ Владимира Путина, сообщил агентству "Р-Спорт" источник, знакомый с ситуацией.--------------------винторогие вас за куйло на бабки ставят---допрыгались!))))
    Tyigena
    Tyigena, 18.02.2016 21:02
    -3
    Комментарий свернут. Показать
    Dneprovs, 18.02.2016 21:00
    Tyigena, 18.02.2016 20:42
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:37 Tyigena, 18.02.2016 20:11 Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:04 Tyigena, 18.02.2016 19:36 Viktor Ivanov, 18.02.2016 19:33 в бандеровском Лемберге как дома? потому то Шахте будет очень трудно победить... надо было в Одессе играть, и жаль что нельзя в Запорожье, где фрицев одним бы дымом задавили а теперь прочитай !тело" что ты написало!то есть в ОДЕССЕ-это не Львов!?ну так ты поц! ты дух себя перечитывай! Запорожье точно не Львов! а у тебя Одесса это ЛЬвов? завязывай курить да не винторогий-ты не напрягайся лыгар! бо и Одесса и Львов и Запорожье-это одно целое!-но тебе недоношеному это не понять!-не твоё это!-а насчет курить,ты подвязывай нюхать!)) ты точно в школе двоечник! я где то указал что это не одна страна? НО менталитет у жителей этих городов разный...ты обдумай (если есть чем) результаты так долго срываемых выборов в Мариуполе, считай на передовой!!! почему там в чистую победил ОппоБлок??? почему ОН и в Запорожье победил? там что тупее тебя живут сотни тысяч? так что не разводи тут срач тролячий, мы хоть и в одной стране, но все разные........... а что есть "менталитет" -а ну проблей животное!-давай дуйся !
    Менталитет, это когда одни кошкодава считают хероем, а другие преступником.





    Oksana Mi, 18.02.2016 20:51
    крим тепер лапу сосе за УКРАЇНСЬКИМИ цінами як і весь мордор з лугандой
    Ага, верное утверждение, если кастрюлю с головы не снимать. Весь мыр успехам Украины завидует, в Голландии по этому поводу даже туалетную бумагу бесплатно раздают с текстом о великих перемогах.
    то есть винторогий ты Колчака считаешь хероем-а ленина душегубом!?
    Hartmann22
    Hartmann22, 18.02.2016 21:09
    -2
    Tyigena, 18.02.2016 21:01
    МОСКВА, 18 фев - Р-Спорт. Московский футбольный клуб "Локомотив" оштрафовал полузащитника Дмитрия Тарасова на 300 тысяч евро за появление в матче Лиги Европы в футболке с изображением президента РФ Владимира Путина, сообщил агентству "Р-Спорт" источник, знакомый с ситуацией.--------------------винторогие вас за куйло на бабки ставят---допрыгались!))))
    Геша,казлы за своега Х...ла уже штрафуют! це зрада ,как думаешь?
    Tyigena
    Tyigena, 18.02.2016 21:11
    -3
    Комментарий свернут. Показать
    Hartmann22, 18.02.2016 21:09
    Tyigena, 18.02.2016 21:01
    МОСКВА, 18 фев - Р-Спорт. Московский футбольный клуб "Локомотив" оштрафовал полузащитника Дмитрия Тарасова на 300 тысяч евро за появление в матче Лиги Европы в футболке с изображением президента РФ Владимира Путина, сообщил агентству "Р-Спорт" источник, знакомый с ситуацией.--------------------винторогие вас за куйло на бабки ставят---допрыгались!))))
    Геша,казлы за своега Х...ла уже штрафуют! це зрада ,как думаешь?
    это приход УЕФА--для них чем больше таких типилов как тарасов-тем лучше!)))прибыль большая!)))
    Viktor Ivanov
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 21:28
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Tyigena, 18.02.2016 20:42
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:37
    Tyigena, 18.02.2016 20:11 Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:04 Tyigena, 18.02.2016 19:36 Viktor Ivanov, 18.02.2016 19:33 в бандеровском Лемберге как дома? потому то Шахте будет очень трудно победить... надо было в Одессе играть, и жаль что нельзя в Запорожье, где фрицев одним бы дымом задавили а теперь прочитай !тело" что ты написало!то есть в ОДЕССЕ-это не Львов!?ну так ты поц! ты дух себя перечитывай! Запорожье точно не Львов! а у тебя Одесса это ЛЬвов? завязывай курить да не винторогий-ты не напрягайся лыгар! бо и Одесса и Львов и Запорожье-это одно целое!-но тебе недоношеному это не понять!-не твоё это!-а насчет курить,ты подвязывай нюхать!)) ты точно в школе двоечник! я где то указал что это не одна страна? НО менталитет у жителей этих городов разный...ты обдумай (если есть чем) результаты так долго срываемых выборов в Мариуполе, считай на передовой!!! почему там в чистую победил ОппоБлок??? почему ОН и в Запорожье победил? там что тупее тебя живут сотни тысяч? так что не разводи тут срач тролячий, мы хоть и в одной стране, но все разные...........
    а что есть "менталитет" -а ну проблей животное!-давай дуйся !
    ты меня типичными тролячими ходами не разведёшь... большая честь для тебя, куликовского "героя".... погугли своей тырсой в балаклаве...попыжся
    Tyigena
    Tyigena, 18.02.2016 21:31
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 21:28
    Tyigena, 18.02.2016 20:42
    Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:37 Tyigena, 18.02.2016 20:11 Viktor Ivanov, 18.02.2016 20:04 Tyigena, 18.02.2016 19:36 Viktor Ivanov, 18.02.2016 19:33 в бандеровском Лемберге как дома? потому то Шахте будет очень трудно победить... надо было в Одессе играть, и жаль что нельзя в Запорожье, где фрицев одним бы дымом задавили а теперь прочитай !тело" что ты написало!то есть в ОДЕССЕ-это не Львов!?ну так ты поц! ты дух себя перечитывай! Запорожье точно не Львов! а у тебя Одесса это ЛЬвов? завязывай курить да не винторогий-ты не напрягайся лыгар! бо и Одесса и Львов и Запорожье-это одно целое!-но тебе недоношеному это не понять!-не твоё это!-а насчет курить,ты подвязывай нюхать!)) ты точно в школе двоечник! я где то указал что это не одна страна? НО менталитет у жителей этих городов разный...ты обдумай (если есть чем) результаты так долго срываемых выборов в Мариуполе, считай на передовой!!! почему там в чистую победил ОппоБлок??? почему ОН и в Запорожье победил? там что тупее тебя живут сотни тысяч? так что не разводи тут срач тролячий, мы хоть и в одной стране, но все разные........... а что есть "менталитет" -а ну проблей животное!-давай дуйся !
    ты меня типичными тролячими ходами не разведёшь... большая честь для тебя, куликовского "героя".... погугли своей тырсой в балаклаве...попыжся
    а куя тебя разводить юродивый!
    =ты уже давно разбавлен!))
    ты вот сейчас решил "ум показать"-а ведь показать то нечего!))
    так что сиди и не писти животное!